28 czerwca, 2022

Wesele góralskie w Zakopanem – Kraina Smaku

“Wesele Góralskie w Krainie Smaku – Niezapomniane chwile w tradycyjnym stylu”

Przygotowania w góralskiej scenerii

Dzisiaj chciałbym Was zabrać na niesamowitą góralską przygodę, która rozegrała się na weselu Gosi i Mateusza, a mianowicie na wesele góralskie w Zakopanem. Przygotowania do ślubu zaczęły się w pięknym domku zaraz obok domu rodzinnego Gosi i jedno jest pewne od rana wypełniał go ruch, śmiech i muzyka. Tradycyjne stroje, przysmaki i przyśpiewki – to wszystko tworzyło prawdziwy góralski klimat, idealny na rozpoczęcie nowego etapu życia. Zapraszam Was na prawdziwe góralskie wesele w Zakopanem.

Ceremonia Ślubna w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy – Początek Wspólnej Przygody

Cała ceremonia rozpoczęła się w drewnianym sanktuarium pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy Ojców Bernardynów nie opodal domu rodzinnego Gosi. W tym niezwykle urokliwym miejscu nasza para młoda wymieniła przysięgi i rozpoczęła swoją wspólną drogę jako małżeństwo. Wyjście z kościoła z hukiem z pięknym szpalerem wykonanym ze starych drewnianych nart robił ogromne wrażenie.

Tradycyjne Powitanie Gości – wesele góralskie w Zakopanem – Serce Góralskiej Gościnności

Po uroczystości w kościele świętowanie przeniosło się do sali weselnej “Kraina Smaku” w Zakopanem. I muszę Wam powiedzieć – to było coś niesamowitego! Wesele w tradycyjnym góralskim stylu, a sala udekorowana w klimacie lasu! Coś pięknego.
Początek wesela zgodnie z tradycją przywitanie młodych przez rodziców chlebem i solą, a następnie Gosia myk na rączki do Mateusza i wchodzimy do sali.

Muzyka, Taniec i Świętowanie – Autentyczność Góralskiego Wesela

“Kraina Smaku” w Zakopanem tętniła życiem. Dźwięki skrzypiec i basy w rytmie góralskiej muzyki, tradycyjne tańce to wszystko tworzyło niesamowitą atmosferę. A ja, jako fotograf miałem okazję to wszystko uwiecznić na zdjęciach.
Wesele góralskie to nie tylko muzyka i śpiew, ale również smak! A w Krainie Smaku na stołach nie mogło zabraknąć klasycznego oscypka, korbocy i innych tradycyjnych potraw.
Goście podobnie jak i para młoda ubrani byli w regionalne góralskie stroje, dzięki temu dodawali uroku całemu wydarzeniu.

Zdjęcia Pamiątkowe – Uwiecznione Emocje i Uśmiechy na weselu góralskim w Zakopanem

Wesele góralskie to niezapomniane chwile pełne radości i autentycznych emocji. Te emocje, te uśmiechy, te momenty – to wszystko udało mi się uwiecznić na zdjęciach. To prawdziwa satysfakcja i zaszczyt jako fotografa z Zakopanego mieć na wyciągnięcie ręki wesela w takim pięknym wydaniu.

Jeżeli marzycie o takim weselu, a tradycja góralska jest Wam bliska, to zapraszam do kontaktu. Jako fotograf ślubny w Zakopanem, pomogę Wam uwiecznić, te wyjątkowe chwile, które zostaną z Wami na zawsze!

Do zobaczenia na kolejnym weselu w Zakopanem!

Dekoracje sali wykonali Chwasty pracownia florystyczna

domek góralski
kwiatki
makijaz panny mlodej
pierscionek zareczynowy
pudelko na obraczki
obraczki i korale goralskie
SHARE THIS STORY